ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ

Чому сьогодні ми вирішили підняти саме це питання.

Тому що на тлі спеціального лікування у наших пацієнтів відбуваються різні зміни апетиту та харчових стереотипів.

👇👇👇

Якщо «на хімії» підвищується апетит, потрібно підвищувати білок, але не калорії.

Нестача маси тіла під час хіміотерапії (і загалом при онкологічних захворюваннях, навіть на початку лікування) спостерігається частіше, ніж надлишок.

Проте нерідко буває, що пацієнт значно набирає вагу.

Відповідно, постає питання: що робити і чого не робити, щоб отримувати достатньо білка та інших поживних речовин, але не підвищувати загальну калорійність раціону.

👇👇👇

До речі акцент про білок.

Тут все просто: білок споживає пухлина для свого зростання. І, оскільки в організмі немає відкладеного про запас білка, на відміну від жирів та вуглеводів, то пухлина забирає його зі здорових тканин – насамперед із м’язів, якщо надходження білків не відповідає потребі.

Відповідно, білка в раціоні має бути достатньо. А головне, білок має бути такої якості, щоб він легко засвоювався у шлунково-кишковому тракті, а не проходив транзитом.

Тепер, власне, головне питання.

Що робити?

👉Шукати продукти, де більше повноцінного білка, а не жирів та простих вуглеводів.

Таких продуктів на подив достатньо – є з чого обирати, навіть якщо через порушення смакового сприйняття не будь-яка їжа вам «заходить».

Наприклад, пропонуємо звернути увагу на десять продуктів, багатих білком і «бідних» калоріями, що походять з жирів та цукрів:

✅ телятина (вирізка без жиру)

✅ куряча грудка

✅ індича грудка

✅ мінтай

✅ тріска

✅ креветки

✅ кальмар (філе)

✅ біла квасоля

✅ знежирений грецький йогурт

✅знежирений сир

👉Намагатися урізноманітнити раціон.

Не варто наголошувати тільки на один продукт зі списку вище.

Щоб забезпечити себе всіма незамінними амінокислотами, необхідно використовувати і молочні, і рибні та м’ясні продукти.

Тільки так можна досягти повноцінного харчування, коли збалансована по всіх нутрієнтах їжа сприяє засвоєнню і білка, і енергії на адекватному рівні.

👉Не захоплюватися!

Нагадаємо: якщо людина отримує занадто багато білка і мало вуглеводів, білок не засвоюється правильним чином і не йде на синтез власних білків у печінці.

А в організмі запускається інший метаболічний процес, внаслідок якого утворюється велика кількість глюкози (глюконеогенез), а також утворюються продукти, токсичні для печінки та нирок.

Можна відштовхуватися від рекомендацій British Nutrition Foundation, які свідчать, що за добу на 1 кг маси тіла потрібно 0,75 г білка.

Згідно з рекомендаціями ESMO для онкопацієнта норми вищі: 1,2–2 г/кг/добу залежно від стану пацієнта, ступеня нутритивної недостатності.

👇👇👇

Чого не робити?

А ось забезпечувати підвищений вміст білка за рахунок додавання його ізолятів – не найкраща ідея.

Тут йдеться про добавки, якими зазвичай користуються спортсмени – наприклад, ізолят соєвого білка або сироваткового протеїну.

Це білок майже в чистому вигляді, з невеликими домішками у вигляді сухого порошку.

Який вплив на онкологічний процес і на пацієнта можуть надавати домішки/добавки в таких продуктах, не представлено.

Справа в тім, що продукція для спортсменів призначена для здорових людей, і серйозних доказових наукових праць, які б показували засвоюваність та ефективність спортивного харчування у онкохворих, немає .

І завжди пам’ятаємо, що для засвоєння білка як будівельний матеріал для всіх клітин організму необхідна енергія жирів і вуглеводів!

Без енергії жодного процесу в організмі людини не відбувається.

Саме тому Дніпровський обласний онкологічний диспансер приділяє багато уваги якості та збалансованості харчування, яким ми забезпечуємо наших пацієнтів.

Меню ретельно розроблялося спеціалістами з урахуванням потреб організму хворих на тлі непростого процесу лікування складної патології.

Ваше здоровʼя потребує нашої турботи!

НСЗУ Національна служба здоров’я України

В закладі функціонує КОЛ-ЦЕНТР 
(056)720-79-01
Vodafone: (066) 290-44-91
Lifecell: (093) 958-55-67
Київстар: (068) 001-55-15
Графік роботи: 8:15 - 15:30 крім суботи та неділі

Офіційний телеграм: @dokod_dp
Офіційний фейсбук: https://www.facebook.com/kz.kod.dor

КОЛ-ЦЕНТР ЗДІЙСНЮЄ  попередній запис пацієнтів в електронну чергу на прийом до лікарів Диспансерно-поліклінічного відділення (вул.Космічна, 21), Обласного мамологічного центру (вул.Гавриленка, 1), а також на КТ, УЗД, мамографію.


КОЛ-ЦЕНТР НЕ НАДАЄ інформацію щодо наявності в закладі лікарських засобів. Відповідну інформацію ви можете отримати на офіційному сайті нашого підприємства або під час консультації у лікаря.


Наявність медикаментів в закладі на 01.09.2024 (pdf) - завантажити, таблиця